YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri:

Endüstriyel alanlarda çok tercih edilen köpüklü söndürme sistemleri, söndürme maddesi olarak bir takım kimyasal bileşenlerin kullanmaktadır. Ateş üzerine püskürtülen köpükler alevlerin üstünü örterek yangını söndürmekte, altta kalan maddelerin yeniden tutuşmasını önlemek adına örtü görevini gerçekleştirerek hava ile teması kesmektedir. Köpüklü sprinkler, köpüklü yangın dolapları, tank söndürme sistemi, köpüklü monitör sistemi, köpük jeneratörü gibi türlerle yangına müdahale etmektedir.

Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri:

Bu sistemiz de bulunan CO2 gazı, alevlerin oksijenle etkileşime girerek hızlıca büyümesini engelleyecek niteliktedir. Havadaki azot ve oksijenden daha ağır olması sebebiyle baskılayıcı olmakta, alevlerin üstünü örtmektedir.

Sprink Yangın Söndürme Sistemleri:

Yangının üst taraftan söndürülmesi gerektiği zamanlarda, içeriğindeki kimyasalları ve suyu aniden ateşin üzerine boşaltarak, yangının kontrol altına alınmasını sağlayan sprinkler sulu yangın söndürme sistemleri, otomatik müdahale sistemleri içerisindedir.

Yangın dolabı Söndürme Sistemleri:

Yangının sönmemesi veya büyümesi durumunda en yakın yangın dolabından yangın hortumunun yangın vanasını açarak basınçlı su ile yangına müdahale edilen sistemlerdir. Bu açıdan yangın dolapları yangına ilk müdahalede ve itfaiye ekipleri yangına müdahale edene kadar yangını kontrol altında tutulmasında etkili bir rol oynayan sistemlerdir.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri:

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde gazlı bir söndürme prensibine sahiptir. Bu alanda kullanılmakta olan son teknoloji ürünlerden biri olarak 8 saniye içerisinde sistemi harekete geçirir.

Sulu Yangın Söndürme Sistemleri:

Uygulama alanına göre farklı su aktarma özelliklerine sahip olan sulu yangın söndürme sistemleri, yangının yayılma hızının hayati önem taşıdığı konumlarda yavaşlatıcı ve söndürücü etkiye sahiptir. Sprinkler, su spreyi sistemi ve yangın dolabı şeklinde donanımlara sahip olan söndürme sistemi, kısa zamanda yangını algılayarak müdahale edecek şekilde tasarlanmaktadır.

Pano içi mikro söndürme sistemleri:

Pano içi gazlı söndürme sistemi içerisinde bulunan gazlar, FM 200, HFC 23, HFC 236 ea ve HFC 125 gazlarıdır. Kuru kimyasal söndürme sistemleri ile gayet ahenkli olan pano içi gazlı söndürme sistemi, uzman mühendislerimiz tarafından bizzat yerleştirilmektedir. Söndürme işlevinden farklı savunma işlevi de olan bu sistemler, maddi olarak değerli makinelerinizi, sistemlerinizi ve ekipmanlarınızı çok iyi bir şekilde korumaktadır.

 

Teklif Al